close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • ARCHIWUM

 • 13 lipca 2016

  W naszym zbiorze książek posiadamy ponad 3000 egzemplarzy gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie. Biblioteka działa od 1976 roku i regularnie otrzymujemy nowe książki z Polski. Od 2014 katalog biblioteki jest obsługiwany przez system MAC, który pozwala na szybszy przegląd naszych zbiorów dzięki czemu wypożyczanie książek stało się o wiele łatwiejsze.

  Posiadamy bardzo różne książki: od kolorowanek i czytanek dla dzieci po literaturę piękną dla dorosłych. Oprócz tego, każdy zainteresowany historią czy geografią może znaleźć interesujące książki historyczne czy atlasy i albumy z pięknymi krajobrazami Polski. Dla osób uczących się języka polskiego posiadamy szeroką bibliografię poświęconą nauce języka i pisowni po polsku. Warto regularnie nas odwiedzać, gdyż na bieżąco uzupełniamy nasz zbiór i pracujemy nad tym, by peruwiańska Polonia mogła jak najwięcej skorzystać z tego co mamy  do zaoferowania.

  W ramach wzbogacenia i zachęcenia naszych czytelników do dalszej lektury, staramy się organizować spotkania literackie w bibliotece. Spotkania te odbywają się raz w miesiącu i każdy zainteresowany takim wydarzeniem, otrzyma od nas mail powiadający o kolejnym spotkaniu.

  Biblioteka znajduje się na terenie ambasady i każdy zainteresowany wypożyczeniem książki może sprawdzić czy jest ona dostępna . Należy wejść na link do systemu MAC i w katalogu wyszukać rodzaj książki podąć jej autora, tytuł lub hasło przedmiotowe . Po znalezieniu interesującego nas egzemplarza, prosimy o kontakt mailowy: lima.amb.we@msz.gov.pl by zarezerwować książkę oraz ustalić dzień i godzinę odbioru. W każdej chwili można również zapisać się do biblioteki, konieczne jest jedynie podanie numeru PESEL.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: