close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 28 listopada 2017

  Ambasador RP Izabela Matusz, kardynał Juan Luis Cipriani i Nuncjusz Apostolski Nicola Girasoli inaugurują wystawę w Katedrze w Limie.

  Otwarcie wystawy poświęconej polskiemu papieżowi wkomponowało się doskonale w plan przygotowań do pierwszej wizyty papieża Franciszka w Peru.

  Pani ambasador podziękowała w swoim przemówieniu reprezentantom Arcybiskupstwa Limy i Nuncjatury Apostolskiej w Limie za współpracę przy projekcie wystawy i możliwość zaprezentowania jej w Katedrze w Limie. Na ceremonii otwarcia obecni byli między innymi przedstawiciele peruwiańskiego MSZ, członkowie Korpusu Dyplomatycznego oraz reprezentanci Polonii. Wystawa znalazła również duże zainteresowanie w mediach publicznych. Liczni reporterzy z TV Latina, TV Peru i Medios Digitales, filmowali uroczystość i  przeprowadzili wywiady z organizatorami wystawy.

  Przytaczając słowa ambasador Izabeli Matusz : „ Karol Józef Wojtyła, czyli papież Jan Paweł II, był wybitnym przywódcą religijnym, teologiem, myślicielem, filozofem i poetą.(…) Był pierwszym papieżem, nie Włochem od 1523 roku, pochodzącym z bloku komunistycznego. Jego wybór zainicjował nową erę w historii Kościoła i Europy XX wieku. (…) Wystawa, którą dziś inaugurujemy pokazuje Jana Pawła II jako wybitnego przywódcę dzięki któremu Polska i kraje Europy Środkowej odzyskały niezależność państwową. (…) Jan Paweł II był liderem duchowym zaangażowanym w szerzenie pokoju na świecie.”

  Głos zabrali również kardynał Juan Luis Cipriani i Nuncjusz Apostolski Nicola Girasoli.  Po uroczystej inauguracji kardynał zaprosił obecnych na oficjalny koktajl w Pałacu Arcybiskupa uświetniający to wydarzenie.

  11
  8
  6
  2
  12
  14
  15
  19
  21
  22
  17
  18

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: