close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 21 lipca 2017

  Grzegorz Niemczuk, jeden z najbardziej aktywnych pianistów klasycznych młodego pokolenia wystąpi z serią koncertów w miastach Quito, Guayaquil i Cuenca, dzięki wsparciu Konsula Honorowego RP w Guayaquil, p. Francisco Rizzo Pastor.

  Młody, 31 letni pianista otrzymał wiele honorowych nagród krajowych. Jest również laureatem licznych międzynarodowych konkursów muzycznych. Jako pierwszy Polak, wygrał w 2013 roku „International Carnegie Hall Concerto Debut Competition” w Nowym Jorku. W 2014 zajął pierwsze miejsce w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Cittá di Piove Sacco” di we Włoszech. W 2016 został laureatem Nagrody Specjalnej na „International Busan Maru Music Festival” w Korei Południowej. Za swoje wybitne osiągnięcia był wielokrotnie nagradzany także stypendiami. Jego bogata, międzynarodowa kariera solowa trwa już 11 lat.

  Planowane koncerty:

  Środa 9 sierpnia, godz. 18:00  w Quito – Recital pianistyczny na Papieskim Uniwersytecie Katolickim w Ekwadorze, w Audytorium Głównym.
  Środa 16 sierpnia, godz. 20:00 w Guayaquil – Koncert z Orkiestrą Kameralną Uniwersytetu w Guayaquil, w Sali Eksperymentalnej Teatralnego Centrum Sztuki.
  Piątek 18 sierpnia, godz. 19:30 w Cuenca – Prezentacja w Teatrze Sucre, dzięki wsparciu Urzędu Miasta Cuenca i Hacjendy San Diego.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: