close

 • Polsce – służyć, Europę – tworzyć, Świat – rozumieć

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 17 marca 2017

  Uroczyste wręczenie Krzyża Komandorskiego Orderu Zasługi RP Panu Francisco Pablo Rizzo Pastorowi, Konsulowi Honorowemu RP w Guayaquil w Ekwadorze.

  Uroczystość zorganizowana została  dnia 9 marca w salonach Bankers Club w Guayaquil. Wśród zaproszonych gości (ok. 100 osób) znaleźli się przedstawiciele korpusu konsularnego w w/w mieście, Marynarki Wojennej Ekwadoru, świata kultury, przedsiębiorcy, rodzina i przyjaciele odznaczonego. Wręczenia dokonała Ambasador RP w Limie, Izabela Matusz. Obecny był również Konsul RP w Limie Konrad Kiedrzyński.

   

  Pan Francisco Pablo Rizzo Pastor sprawuje funkcję Konsula Honorowego RP w Guayaquil w Ekwadorze nieprzerwanie od 1999 r. Jego działalność zarówno w zakresie opieki konsularnej nad obywatelami polskimi (m.in. opieka nad więźniami), jak i w obszarze dyplomacji publicznej i konsularnej jest wzorcowa i zasługuje na najwyższe uznanie. Konsul Francisco Rizzo od blisko 50 lat rozwija z dużym sukcesem swoją karierę zawodową. Pełnił m.in. funkcje oficera Marynarki Wojennej Ekwadoru  oraz Podsekretarza stanu ds. zasobów rybnych. Jest założycielem przedsiębiorstwa Andinave, działającego w obszarze transportu i logistyki. Jest miłośnikiem Polski i jej kultury. W ostatnich latach wielokrotnie zapraszał do Guayaquil polskich artystów, w tym chóry uniwersyteckie z Poznania i Szczecina. Jest inicjatorem i sponsorem Narodowego Konkursu Fryderyka Chopina, który organizuje w Guayaquil co dwa lata. Dzięki tej inicjatywie młodzi ekwadorscy pianiści (laureaci Konkursu) wyjeżdżają na kursy mistrzowskie do Polski. Nadanie odznaczenia p. Rizzo stało się okazją do prezentacji recitalu laureatów Narodowego Konkursu Fryderyka Chopina.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: